sobota, 5 grudnia 2009

kurator i tiktator o świcie w erdece

można posłuchać. sorry za cienki dowcip.

zaktualizowany program

w związku z ostatnimi zmianami. mamy nadzieję, że już ostateczny.

"złe wieści"

mejla pod takim tytułem otrzymaliśmy od językoznawcy, dra wiktora goneta. niestety, z przyczyn zdrowotnych (nagłych) musiał odwołać swój przyjazd. o zastępstwie trudno już mówić, więc niestety odwołujemy zarówno warsztat, jak występ. przepraszamy.

czwartek, 3 grudnia 2009

góry i doły

we środę odbyła się pierwsza próba/laboratorium zespołu wokalnego do nowego utworu zbigniewa karkowskiego. zbigniew przesłuchiwał nasze głosy, poszukując paralel do materiału elektronicznego (i przy okazji nieco nas przygłuszając).
znakomicie, moim skromnym zdaniem, zabrzmiało "trio najwyższych głosów" agata-maniucha-natalia. wiele radości.

wołanie, niestety, na puszczy


z żalem zawiadamiamy, że warsztaty z naśladowania głosów zwierząt z myśliwym zostały odwołane z przyczyn, hm, etnograficzno-organizacyjnych. przepraszamy, obiecujemy zorganizować je jak najszybciej.

myśliwego zastąpi lenek z warsztatem śpiewu gardłowego. wszyscy zapisani zostali powiadomieni mejlowo o zmianie i możliwości wzięcia udziału w warsztacie lenka.

opis (wersja z 2008, może ulec pewnym zmianom):

Śpiew gardłowy

Zwyczajowo przedstawiam uczestnikom warsztatów wszystkie trzy style śpiewu, tj. „Khargara”, czyli ton najniższy, „Khöömei”, czyli ton średni i „Sygyt” – najwyższy. Na warsztacie skupimy się na najwyższym i najniższym, czyli Sygyt i Khargara. Na początek proponuję ogólne rozśpiewanie i uaktywnienie aparatów głosu poprzez ciche i głośne śpiewanie samogłosek A-E-I-O-U. Będziemy również pracować nad prawidłowym oddechem, czyli oddechem przeponowym. Następnie przejdziemy do różnych technik pobudzania krtani: ziewania, chrząkania, mruczenia i innych. Potem skupimy się na wchodzeniu w poszczególne style śpiewów gardłowych.

Warsztat zakończymy nauką tradycyjnej kołysanki tuwińskiej. Myślę, że każdy, kto poszukuje nowych brzmień, znajdzie na moich warsztatach inspirację do dalszych poszukiwań i odkrywania tajników śpiewów alikwotowych.
Przemek "Lenek" Lenkiewicz

Image: Tina Phillips / FreeDigitalPhotos.net

środa, 2 grudnia 2009